Nuotolinis mokymas nuo lapkričio 3 iki 29 dienos

Mieli Jaunųjų informatikų akademijos studentai ir tėveliai,

nuo lapkričio 3 iki 29 dienos Jaunųjų informatikų akademijoje dirbame nuotoliniu būdu. Su kiekvienu iš Jūsų susisiekia Jūsų mokymo programos dėstytojas ir kartu suderinate visus prisijungimo variantus bei kodus. Užsiėmimai vyksta tuo pačiu laiku nurodytu tvarkaraštyje.

P.S. Užsiėmimų laikas gali būti koreguojamas pagal Jūsų ir dėstytojo poreikius.

Mielieji, visiems mums stiprybės ir sveikatos! Susitiksime akademijoje auditorijose nuo lapkričio 30 dienos.

Reikalinga informacija teikiama mob. tel.: 8‑686‑06206, 8‑699‑47446 ir el. paštu: danute.baravykiene@akolegija.lt

AK Jaunųjų informatikų akademijos administracijaApie mus

Siekiant suteikti galimybę Alytaus miesto ir regiono moksleiviams įgyti kvalifikuotą kompiuterinį ir informacinį raštingumą Alytaus kolegijoje įkurta Alytaus kolegijos Jaunųjų informatikų akademija (JIA). Svarbiausias JIA veiklos tikslas — aukšta mokymo kokybė bei moksleivių parengimas studijoms aukštosiose mokyklose IT krypties studijų programose.

Kuriant Jaunųjų informatikų akademijos mokymo planus ir metodiką buvo glaudžiai bendradarbiaujama su verslininkais, tokiomis įmonėmis, kaip DevBridge, App Camp, ATEA, taip pat su Kauno technologijų universiteto Jaunųjų kompiuterininkų mokykla (KTU JKM).

Mokymosi Jaunųjų informatikų akademijoje dėka moksleiviai įgyja kompiuterinio raštingumo standartus atitinkančius darbo kompiuteriu pagrindus, grafinių, daugialypės terpės programų taikymo įgūdžius, programavimo žinias, lavina struktūrinį ir loginį mąstymą.

Galite studijuoti

net tris

mokymo programasKonkursas „Žiemos fantazija“

Lapkričio ir gruodžio mėnesiais vyko po visas Lietuvos mokyklas pasklidęs konkursas „Žiemos fantazija“. Gausus Jaunųjų informatikų akademijos studentų, besimokančių pagal „Drąsiai į kompiuterijos pasaulį pradedantiesiems“, „Logo“ programuokime sudėtingiau jaunučiams, „Logo“ ir „MakeCode“ programuokime sudėtingiau ir „Interaktyvi kūryba Scratch ir Coder Dojo aplinkose“ programas, dalyvavo tarptautiniame kompiuterinių kalėdinių ir naujamečių darbų konkurse „Žiemos fantazija“. Visi dalyviai buvo apdovanoti Diplomais, jų darbai publikuojami interneto svetainėje kaledos.nkkm.lt. Sveikiname!

JIA STUDENTŲ BUTRIMONIŲ IR SIMNO GIMNAZIJŲ MOKINIŲ DRAUGIŠKAS SUSITIKIMAS - IT POPIETĖ

Gruodžio 6 dieną Simno gimnazijoje įvyko JIA studentų Butrimonių ir Simno gimnazijų mokinių, draugiška labai įdomi IT popietė, kurios metu buvo išbandyti Simno gimnazijos VEX IQ robotai. AK Jaunųjų informatikų akademijos dėstytoja Danutė Česynienė pirmiausia pademonstravo jos mokinių sukurtus robotus ir patarė, kaip pradėti konstruoti. Simno gimnazijos mokiniai jau patyrę robotų statytojai, todėl jie draugiškai konsultavo ir padėjo butrimoniškiams - juk kiekvienas norėjo sukonstruoti savo robotą. Abiejų gimnazijų mokiniai draugiškai dirbo, Jaunųjų informatikų dėstytojos Jonė Poliakienė ir Danutė Česynienė džiaugėsi gražiu bendradarbiavimu. Pasimokius valdyti robotus, buvo surengtos VEX IQ robotų varžybos.Čempionu tapo Pijus Sakalauskas, jam geriausiai pavyko valdyti robotą. Draugišką susitikimą vainikavo diplomų ir padėkų įteikimas.

Jaunųjų informatikų administracija

LABAI DŽIUGI NAUJIENA: Lietuvos VEX IQ robotų varžybose iškovota pirmoji vieta

Jaunųjų informatikų akademijos studentai, Simno gimnazijos ketvirtokai Lukas Urbanavičius ir Svajūnė Valaikaitė, dalyvavo VEX IQ robotų varžybose VEX IQ CHALLENGE HIGHRISE rungtyje ir laimėjo III vietą. Vyresniųjų komandinėje rungtyje VEX IQ CHALLENGE SQUARED AWAY dalyvavo Jaunųjų informatikų akademijos studentai: Simno gimnazijos septintokas Dominykas Jakubynas ir šeštokas Nojus Krupavičius. Sukaupta patirtis, manevringi robotai ir gera strategija lėmė, kad jie tapo šios rungties čempionais. Vienas iš VEX IQ varžybų organizatorių, VŠĮ „Švietimo tinklas“ vadovas Andrius Gumuliauskas, mūsų komandai įteikė nugalėtojų taurę. Lietuvos VEX IQ robotų varžyboms mokinius paruošė Jaunųjų informatikų akademjos dėstytoja, puiki Simno gimnazijos informatikos mokytoja Danutė Česynienė. Sveikiname nugalėtojus.

Jaunųjų informatikų administracija

16-19 Gruodžio

Kalėdinės IT popietės

Nuo gruodžio 16 iki 19 dienos Alytaus Jaunųjų informatikų akademijoje vyko Kalėdinės IT popietės. Vyresnieji mokiniai programavo, sprendė įvairias kūrybines ir logines užduotis, o jaunesnieji atsakinėjo į viktorinos kahoot.com klausimus. Visi mokiniai džiaugėsi įdomiais kalėdiniais užsiėmimais, bendravo ir bendradarbiavo. Taip pat buvo laimėta daug saldžių prizų. Linkėdami vieni kitiems linksmų, jaukių šv. Kalėdų ir laimingų Naujųjų metų, akademijos mokinukai skirstėsi į namus. Pailsėjusių su naujomis jėgomis vėl lauksime grįžtant studijuoti pagal pasirinktas informacinių technologijų programas.

Jaunųjų informatikų administracija

30 Lapkričio

Festivalis „Reali virtualybė 2“

Lapkričio 30 d. Jaunųjų informatikų akademijos studentai ir dėstytojos Jūratė Archangelskienė, Virginija Vaikšnorienė, Daiva Šeštavickienė dalyvavo festivalyje „Reali virtualybė 2“. Festivalis vyko Marijampolės Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos erdvėse. Čia, knygų pasaulyje, vyko daug įdomių renginių: „Baltas veidas“ – mimų teatras, veikė ekspozicija „(Už)kurkime meną“, papildyta realybė „Linkėjimai iš Marijampolės“, pramogos su virtualia realybe, „Selfie time“ – veidrodžio fotosienelė, atidaryta Vytauto Kuso paroda „Spalvos poezija prietemoje“. Nuo 14.00 val. medijų erdvėje Informatikos ir kompiuterijos LISPA mokyklos dėstytojai organizavo „Inovacijų dirbtuvesׅ“. Šiame edukaciniame renginyje mokiniai kūrė savo dizaino modelius, kuriuos lazerio pagalba pavertė realiais, susipažino kaip yra kuriami 3D projekcijų darbai, turėjo galimybę patys sukonstruoti elektros linijas su švieselėmis, ventiliatoriais, sukonstruoti savo radijo imtuvą, mikroschemą ir dar daug visko.

Jaunųjų informatikų administracija

13 Lapkričio

Išmanioji jaunimo erdvė

2019 m. lapkričio 13 d. JIA studentai lankėsi Alytaus Jurgio Kunčino bibliotekos „Išmanioje jaunimo erdvėje" – tai neformali ir atvira, interaktyvi ir inovatyvi, moderni ir šiuolaikiška, jaunimui skirta erdvė. Šioje erdvėje mūsų akademijos studentai gilino žinias ir dirbo su inovatyviomis priemonėmis: išbandė skaitmeninius virtualius akinius, programavo robotukus, valdė droną, žaidė stalo žaidimus, suposi ir ilsėjosi relaksaciniame krėsle , susipažino su 3D spausdintuvo ypatybėmis. Mums labai gražiai talkino šių erdvių darbuotojos.

Jaunųjų informatikų administracija

10 Spalio

Meninis projektas “Viecinės kartos”

Raminta Maciulevičiūtė, Medijų meno pagrindų programos grupės dėstytoja Alytuje sukūrė meninį projektą “Viecinės kartos”, jį rengiant, pristatant ir viešinant dėstytoja Raminta dirbo kartu su savo grupe Jaunųjų informatikų akademijos studentais. Per įvairias medijas buvo siekiama supažindinti dabartines kartas su jų kartų istorijomis, visi buvo pakviesti keliauti per skirtingus laikmečius ir pažinti besikeičiantį Alytų. Paroda vyko Alytaus Kraštotyros muziejuje.

Jaunųjų informatikų administracija

25 Rugsėjo

Jaunųjų informatikų akademijos mokslo metų atidarymas

2019 m. rugsėjo 25 d. Alytaus kolegijos IRT fakultete (Seirijų g. 2) įvyko Jaunųjų informatikų akademijos naujųjų mokslo metų atidarymas. Moksleivius ir JIA mokytojus sveikino ir gerų, laimingų, kūrybingų metų linkėjo JIA vadovė Danutė Baravykienė, Alytaus kolegijos vadovas Sigitas Naruševičius. Taip pat JIA vadovė perdavė sveikinimus visiems susirinkusiems ir nuo Alytaus kolegijos direktorės Danutės Remeikienės. Alytaus kolegijos Jaunųjų informatikų akademijos studentai, jų tėveliai susitiko su grupių vadovais, užsiregistravo, aptarė užsiėmimų grafikus ir dalinosi informacija.

Jaunųjų informatikų administracija

23 Gegužės

Alytaus kolegijos JIA Alytaus rajono mokslo metų uždarymas

Gegužės 23 d. Alytaus kolegijoje Informacijos ir ryšių technologijų fakultete, dalyvaujant rajono savivaldybei įvyko JIA 2018-2019 mokslo metų uždarymo šventė. Buvo atsiskaityta už vykdytą NVŠ IT veiklą. Mokymo programų ir grupių vadovės Danutė Česynienė ir Jonė Poliakienė su savo mokiniais pristatė puikiai vykdytą veiklą, baigiamuosius jų įgyvendintus projektus, sukurtus robotus. Moksleiviams įteikti diplomai ir pažymėjimai, labiausiai nusipelnę ir aktyviausieji bei kūrybingiausieji gavo diplomus su pagyrimais bei asmenines dovanėles. Visiems palinkėta gerų atostogų ir visi laukiami sugrįžtant naujais 2019-2020 mokslo metais.

Kviečiame į renginio nuotraukų galeriją

AK JIA administracija

15 Gegužės

Alytaus kolegijos JIA mokslo metų uždarymas

Gegužės 15 d. gausiai dalyvaujant miesto bendruomenei ir savivaldybės atstovams įvyko JIA 2018-2019 mokslo metų uždarymo šventė. Buvo atsiskaityta už Jaunųjų informatikų akademijos vykdytą NVŠ IT veiklą. Visi mokymo programų ir grupių vadovai su savo mokiniais pristatė puikius jų įgyvendintus projektus, baigiamuosius darbus ir visą savo grupių IT kūrybinę metų veiklą. Moksleiviams įteikti diplomai ir pažymėjimai, o labiausiai nusipelnę ir aktyviausieji bei kūrybingiausieji gavo diplomus su pagyrimais bei asmenines dovanėles. Visiems palinkėta gerų atostogų ir visi laukiami sugrįžtant naujais 2019-2020 mokslo metais.

Kviečiame į renginio nuotraukų galeriją

AK JIA administracija

22 Balandžio

Ekskursija į „Devbridge Group“ ir KTU informatikos fakultetą

Balandžio 18 d. didelis būrys Alytaus jaunųjų informatikos akademijos studentų su mokytojais aplankė Ž. Šančių kariniame miestelyje įsikūrusį didžiausią IT centrą Kaune – JAV programavimo paslaugų įmonę „Devbridge Group“. Anot įmonės atstovų, tai didžiausias jų biuras iš turimų pasaulyje, kurie dar veikia Čikagoje, Toronte, Londone ir Vilniuje. „Devbridge Group” yra lietuvių įsteigta JAV programavimo paslaugų įmonė, kurios centrinė būstinė veikia Čikagoje. Šiuo metu įmonėje dirba 320 žmonių skirtinguose padaliniuose visame pasaulyje.

„Devbridge Group” 2018 M. persikėlė į buvusias kareivines, kurias prikėlė naujam gyvenimui. 4 aukštų pastato viduje likusios raudonos kareivinių plytos. Trijuose aukštuose įkurtos darbo zonos, susitikimo kambariai, pirmas aukštas skirtas laisvalaikiui – veikia treniruoklių zona, virtuvė, rūbinė. Rūsyje yra dušas ir dviračių stovėjimo aikštelė. Patalpose dirba ne tik keli šimtai programuotojų, bet ir veikia pirmoji Lietuvoje nemokama kūrybinių technologijų akademija vaikams „Sourcery for Kids“ bei nemokamos programuotojų ir testuotojų „Sourcery“ akademijos IT studentams. Mus pasitiko socialinių projektų vadovė Gintarė Dzindzalietaitė. Nuolat besišypsanti ir gerą energiją skleidžianti Gintarė trumpai pristatė įmonę ir vizito planą.

Mus visus tiesiog užbūrė Gediminas Stanaitis, vyresnysis Front-End programavimo inžinierius, pasakodamas apie įmonės darbo specifiką, apie čia dirbančius žmones, jų galimybes, poilsį. Taip papasakoti gali tik žmogus be galo mylintis savo darbą. Tuoj pasirodė ir buvęs mūsų mokinys Pijus Kamandulis. „Devbridge Group” jis jau antrus metus dirba Jaunesniuoju programinės įrangos inžinieriumi, bei studijuoja KTU. Gal kiek nedrąsiai prisistatęs, papasakojo savo kelią programavimo srityje, bei palinkėjo visiems atrasti savo mėgstamą sritį.

KTU mus pasitiko Giedrė Vasiljevienė, rinkodaros ir komunikacijos koordinatorė ir Tomas Blažauskas, informatikos fakulteto katedros vedėjas, kuris pristatė mokiniams studijų programas bei galimybes studijuoti KTU. Andrius Paulauskas, KTU Informatikos fakulteto doktorantas mokiniams pravedė konkursą, kuriame buvo nominuotos trys vietos. Azartiški mūsų mokinukai įsitraukė į įdomius klausimus iš IT srities ir stengėsi kuo greičiau bei tiksliau atsakyti. Prizininkai – Rokas Puzonas, Marius Kasparavičius, Domas Pozniakas.

Dėkojame Gintarei ir Giedrei už nuostabų priėmimą bei neišblėstančius įspūdžius.

7 Kovo

Alytaus mokinių ir Jaunųjų informatikų akademijos studentų pergalės Dr. J. P. Kazicko moksleivių konkursuose

Vasario ir kovo mėnesiais įvairiuose Lietuvos miestuose vyko regioniniai Dr. Juozo Petro Kazicko moksleivių programavimo ir informacinių technologijų konkursai: Dzūkijos krašto, Žemaitijos, Aukštaitijos, Suvalkijos ir Kauno regiono.

Dzūkijos kraštui atstovavo Alytaus, Druskininkų, Lazdijų, Varėnos, Kaišiadorių, Šalčininkų, Trakų miestai ir rajonai. Į Dzūkijos krašto konkursą, kuris vyko kovo 1 d. Druskininkuose, vyko gausus alytiškių būrys. 5-8 klasių mokiniai dalyvavo informacinių technologijų konkurse, o 9-12 klasių mokiniai varžėsi programavimo konkurse.Kol mokiniai dalyvavo konkurse, JIA dėstytojos Jūratė Archangelskienė, Janina Kuchalskienė ir Loreta Mazėtytė dalyvavo KTU lektorių parengtame seminare „Išmaniųjų programėlių kūrimo aplinkos“ ir kėlė savo kvalifikaciją.

Su laimėjimais grįžo šie Alytaus Jaunųjų informatikų akademijos mokiniai:

Martynas Butrimas, informacinių technologijų konkurse laimėjo I vietą (Alytaus Vidzgirio pagrindinė mokykla),

Jonas Žilinskas, informacinių technologijų konkurse laimėjo II vietą (Alytaus Šaltinių pagrindinė mokykla),

Karolis Stankus, programavimo konkurse laimėjo III vietą (Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazija),

Benas Skripkiūnas, programavimo konkurse laimėjo III vietą (Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazija),

Martynas Valatka, programavimo konkurse laimėjo III vietą (Alytaus šv. Benedikto gimnazija).

Kovo 16 d. šie mokiniai dalyvaus baigiamajame Dr. Juozo Petro Kazicko forume Kaune. Linkime jiems sėkmės.

17 Gruodžio

Alytaus kolegijos Jaunųjų informatikų akademijoje vyko „Protmūšis“ renginiai

Alytaus kolegijos Jaunųjų informatikų akademijoje visą šią savaitę vyksta šventiniai renginiai - įdomūs, kūrybingi, pritaikyti kiekvienai IT mokymo programai Protmūšiai. Kartu su jaunaisiais akademijos studentais prie vaišių stalo atsisveikiname šiais metais palinkėdami vieni kitiems gerų švenčių ir sėkmingų 2019-ųjų.

AK JIA administracija

10 Gruodžio

Jaunųjų informatikų akademijos studentai Simno gimnazijos
mokiniai – VEX IQ robotų varžybose Kaune

Lapkričio 16 dieną JIA studentai Simno gimnazijos mokiniai, besimokantys IT mokymo programoje „Konstravimas ir programavimas su Schratch ir VEX IQ“, lydimi mokytojos Danutės Česynienės, dalyvavo Kaune vykusiose VEX IQ robotų varžybose, į kurias susirinko 41 komanda iš visos Lietuvos. Mūsų Simno gimnazijos JIA gimnazistai sudarė keturias komandas, iš kurių dvi pateko į antrą etapą. Pirmoje VEX IQ CHALLENGER NEXT LEVEL rungtyje varžėsi 25 komandos, tarp kurių buvo ir mūsų mokiniai JIA studentai: „Ardomas“ – Arijus Kavaliauskas, Dominykas Jakubynas (I etapas – 5 vieta, II etapas – 7 vieta) ir „Simno robotai“ – Nojus Krupavičius, Simas Seniūnas (I etapas – 5 vieta, II etapas – 9 vieta).

Po varžybų jie aplankė Kauno Jėzuitų gimnaziją, kurioje IT mokytoju dirba buvęs Simno gimnazijos mokinys Albertas Juškauskas. Mokytojas su savo būrelio mokiniais papasakojo apie kuriamus projektus-misijas, pabrėžė komandinio darbo svarbą, supažindino su LEGO robotų konstravimu. Jo vadovaujamų komandų atstovai daug kartų yra tapę čempionais robotikos pirmenybėse Lietuvoje, o šiemet iškovojo antrą vietą pasaulyje. Mūsų gimnazistai naujuosius draugus supažindino su savo veikla, parodė, kaip veikia VEX IQ robotai ir pamokė juos valdyti. Nors namo grįžo vėlai, bet visi džiaugėsi patirtais įspūdžiais ir buvo puikiai nusiteikę.

JIA dėstytoja, Simno gimnazijos informatikos mokytoja
Danutė Česynienė

29 Rugsėjo

Idėjų maratonas (hakatonas) Alytaus kolegijoje JIA

Rugsėjo 29 d. į Alytaus kolegijos Informacijos ir ryšių technologijų fakultete (Seirijų g. 2, Alytus) vyko idėjų maratonas (hakatonas) „Hacker Games“. Pirmą kartą kūrybinės dirbtuvės, kitaip vadinamos hakatonais (angl. hackathon) buvo organizuojamos orientuojantis į pietų Lietuvos regioną – Alytuje. Alytuje pirmą kartą į dalyvavimą hakatone buvo įtraukta ir jaunoji karta.Čia gausiai dalyvavo Jaunųjų informatikų akademijos mokiniai, dėstytojai, informacinių technologijų mokytojai – renginio mentoriai. Visus susirinkusius pasveikino VšĮ „Versli Lietuva“ renginių koordinatorius Antanas Urbonas ir įteikė dovanas – firminius, renginio pavadinimu pažymėtus marškinėlius, bei išskirtines dalyvių korteles.

Mokiniai visas užduotis atliko puikiai ir užėmė I vietą. Mokiniams buvo įteiktas prizas – priedų micro:bit kompiuteriukams komplektas. Šaunuoliai Alytaus Dainavos progimnazijos šeštokai: Ausma, Deira, Saulė ir Bernardas. Sveikiname ir džiaugiamės jų pasiekimais

Jaunųjų informatikų akademijos dėstytoja, Informacinių technologijų mokytoja Virginija Vaikšnorienė

27 Rugsėjo

Jaunųjų informatikų akademijos mokslo metų atidarymas

2018 m. rugsėjo 27 d. Alytaus kolegijos IRT fakultete (Seirijų g. 2) įvyko Jaunųjų informatikų akademijos naujųjų mokslo metų atidarymas. Moksleivius ir JIA mokytojus sveikino ir gerų, laimingų, kūrybingų metų linkėjo JIA vadovė Danutė Baravykienė, JIA dėstytoja Janina Kuchalskienė, Regioninio technologijų centro vedėjas Gintautas Stonys. Taip pat JIA vadovė perdavė sveikinimus visiems susirinkusiems ir nuo Alytaus kolegijos direktorės Danutės Remeikienės. Alytaus kolegijos Jaunųjų informatikų akademijos studentai, jų tėveliai susitiko su grupių vadovais, užsiregistravo, aptarė užsiėmimų grafikus ir dalinosi informacija.

Prezentacijos

Gegužės 10 dieną JIA 2017-2018 mokslo metų uždarymo šventėje dėstytojai pristatė darbo rezultatus ir demonstravo šias pateiktis:

 • Architektūrinis projektavimas, trimatis (3D) modeliavimas ir spausdinimas
 • Flash animacijos kūrimas
 • Informacinė projektinė kūryba „Scratch“ ir „Coder Dojo“ aplinkose
 • IT taikymas fizikoje
 • Kūrybinių užduočių sprendimas C++ kalba
 • Mobiliųjų aplikacijų kūrimas
 • Pirmoji pažintis su C++ kalba
 • Pirmoji pažintis su universalia programavimo kalba C++
 • Programavimas „Java“
 • Programavimas Python
 • Tinklalapių programavimas
10 Gegužės

JIA mokslo metų uždarymas

Gegužės 10 d. įvyko JIA 2017-2018 mokslo metų uždarymo šventė.

Moksleiviams įteikti diplomai ir pažymėjimai, o labiausiai nusipelnę ir aktyviausieji bei kūrybingiausieji gavo diplomus su pagyrimais bei dovanėles.

Atsiprašome dėl nuotraukų kokybės, taip padaryta laikantis Duomenų apsaugos kontrolės reglamento

Robotų varžybos

Kovo 29 dieną Simno gimnazijoje vyko VEX IQ robotų varžybos, kuriose dalyvavo atstovai iš Alytaus Šaltinių pagrindinės mokyklos. Penkios komandos varžėsi VEX IQ robotų RINGMASTER rungtyje. Šioje rungtyje nepakanka vien tik puikiai valdyti robotą. Reikia būti išradingiems, mokėti numatyti strategiją, gebėti dirbti komandoje. Pirmą vietą iškovojo Simno gimnazijos Jaunųjų informatikų akademijos studentai penktokai. Antri buvo svečiai iš Šaltinių pagrindinės mokyklos. Trečią vietą iškovojo JIA Simno komanda. Po rungtynių aptarėme ne tik galimybes toliau bendradarbiauti tarp mokyklų, turinčių VEX IQ robotus, bet ir dalintis patirtimi juos programuojant.

Danutė Česynienė
Simno gimnazijos informatikos mokytoja,
Jaunųjų informatikų akademijos dėstytoja

Atsiprašome dėl nuotraukų kokybės, taip padaryta laikantis Duomenų apsaugos kontrolės reglamento

Robotukų diena

Simno gimnazijos bibliotekos patalpos buvo „panaudotos“ netradiciškai: visą dieną vyko robotų paroda, edukaciniai užsiėmimai moksleiviams, kurių metu jie galėjo susipažinti su robotukų VEX IQ ir VEX EDR modeliais, išbandyti jų veikimą. Robotus parodai paruošė Simno gimnazijos Jaunųjų informatikų akademijos studentai. Norinčiųjų išbandyti veikiančius modelius tikrai netrūko: nuo pačių mažiausių – pradinukų – iki mokytojų.

Simno gimnazijos JIA moksleiviai turi galimybę konstruoti ir programuoti VEX IQ robotų pagalba. Gimnazija turi keturis VEX IQ komplektus, du VEX EDR robotus, žaidimų įrangą ir areną.

Danutė Česynienė
Simno gimnazijos informatikos mokytoja,
Jaunųjų informatikų akademijos dėstytoja

Atsiprašome dėl nuotraukų kokybės, taip padaryta laikantis Duomenų apsaugos kontrolės reglamento

2 Kovo

Dr. J. Kazicko programavimo ir IT konkursai

Kovo 2 dieną Druskininkų Ryto gimnazijoje vyko Dzūkijos moksleivių dr. J. Kazicko programavimo ir IT konkursai. Renginio atidarymą daina pradėjo mūsų gimnazistė, dalyvius pasveikino „Ryto“ gimnazijos direktorė, prisiminusi, kad pirmą kartą šis konkursas įvyko 2002 metais, dovanojęs galimybę gabiems mokiniams dirbti IT ir programavimo srityse ir siekti geriausių rezultatų. Druskininkų savivaldybės administracijos švietimo skyriaus vedėjas Jevgrafijus Samuchovas , linkėdamas dalyviams sėkmės, padėkojo ir KTU dėstytojams už atsidavimą savo sričiai ir jaunų žmonių talentų puoselėjimą. Komisijos vardu kalbėjęs KTU atstovas Evaldas Guogis pristatė renginio darbotvarkę.

Mokiniams dirbant konkursuose, mokytojams vyko seminaras „Informacinės technologijos mokymuisi ir studijoms“. KTU informatikos fakulteto lektorius K.Bagdonas vedė „Diskusiją apie žaidimizacijos metodinių priemonių kūrimą“, profesorius K.Targamadzė pristatė „Virtualų mokymąsi“, lektorė L. Zaliskaitė-Jakštė apie „Spalvų ir vartotojo sąsajas“.

Po KTU paskaitos komisija paskelbė šių metų lyderius. Programavimo 9-12 klasių konkurse I-ąją vietą laimėjo Alytaus Jotvingių gimnazijos, buvęs JIA mokinys, II-ąją vietą dalijosi Druskininkų „Ryto“ gimnazijos ir Žiežmarių gimnazijos mokelsiviai, III-oji vieta atiteko Alytaus Adolfo Ramanausko – Vanago gimnazistui, Alytaus r. Butrimonių gimnazijos, JIA mokiniui ir Alytaus Jotvingių gimnazijos, JIA mokiniui.

Atsiprašome dėl nuotraukų kokybės, taip padaryta laikantis Duomenų apsaugos kontrolės reglamento

Respublikinio LOGO 2018 konkurso ir olimpiados uždarymo šventė

Kovo 24 dieną KTU E. mokymosi technologijų centro vaizdo konferencijų didžiojoje studijoje vyko iškilminga Respublikinio Logo 2018 konkurso ir olimpiados uždarymo šventė. Šiemet į šventę jaunųjų programuotojų pasveikinti atvyko rėmėjų atstovai. UAB „AVEDUS“ IT projektų vadovas Marius Ramanauskas bei UAB „STILIT“ vadovas Mantvydas Stabingis džiaugėsi puikiais konkurso ir olimpiados dalyvių darbais, linkėjo gilinti programavimo žinias bei įgūdžius ateityje. Savo istorija pasidalino KTU JKM absolventas, šiuo metu KTU Informatikos fakulteto antrakursis. O KTU Jaunųjų kompiuterininkų mokyklos absolventas Gytautas Buivydas pasidalino savo sėkmės istorija. LOGO 2018 konkurso ir olimpiados vertinimo komisijos pirmininkė Kauno "Varpo" gimnazijos mokytoja Daiva Vaikšnienė pristatė geriausius darbus ir pasidžiaugė, kad kasmet su dalyvių gausa sulaukiama ir vis daugiau puikių darbų.

Šventės metu 35 Alytaus Jaunųjų informatikų akademijos studentams, besimokantiems pagal „Logo programuokime sudėtingiau“, „Logo ir GreenFoot programuokime sudėtingiau“, „Drąsiai į kompiuterijos pasaulį“ ir „Spaudinių maketavimo ir dizaino“ programas, buvo įteikti dalyvio pažymėjimai, o jų dėstytojoms Jūratei Archangelskienei ir Virginijai Vaikšnorienei padėkos už aktyvią ir nuoširdžią veiklą, ruošiant moksleivius respublikiniam LOGO konkursui. Prizininkams Martynui Astikui ir Gustei Račkauskaiteį įteikti diplomai bei rėmėjų dovanos (išmanieji laikrodžiai, 3D akiniai, mobiliūs įkrovikliai, kompiuterinės pelės, knygos ir kt.)

Atsiprašome dėl nuotraukų kokybės, taip padaryta laikantis Duomenų apsaugos kontrolės reglamento

18-toji LOGO olimpiada!

Kovo 3 dieną vyko 18-oji respublikinė LOGO olimpiada. Pirmą kartą olimpiadoje dalyvavo trys moksleiviai iš Alytaus. Jie – Jaunųjų informatikų akademijos studentai. Mokiniai kartu su mokytojomis Jūrate Archangelskiene ir Virginija Vaikšnoriene vyko į Kauną.

Olimpiados dalyviai – jaunieji programuotojai – Kauno technologijos universiteto, Klaipėdos universiteto, Pasvalio Lėvens pagrindinės mokyklos bei Vilniaus kolegijos kompiuterių klasėse pagal pateiktas temas 4 valandas, vadovaudamiesi nuostatais ir reikalavimais, kūrė žaidimus, istorijas-filmukus, animacijas.

Kovo 24 d. Kauno technologijos universitete (Studentų g. 48A, 337) iškilmingos šventės metu buvo paskelbti nugalėtojai. Džiaugiamės „Spaudinių maketavimo ir dizaino“ grupės JIA studento, ir „Logo ir GreenFoot programuokime sudėtingiau“ grupės JIA studentės sėkme. „Spaudinių maketavimo ir dizaino“ studentas gavo du diplomus. Jis užėmė II vietą žaidimo kūrimo rungtyje LOGO konkurse ir III vietą animuoto piešinio rungtyje LOGO olimpiadoje. III vietos prizininkė animuoto piešinio rungtyje LOGO olimpiadoje. Jai įteiktas diplomas. Sveikiname mokinius ir juos ruošusią mokytoją Jūratę Archangelskienę.

Virginija Vaikšnorienė

Atsiprašome dėl nuotraukų kokybės, taip padaryta laikantis Duomenų apsaugos kontrolės reglamento

Protmūšių sukūryje

Visą savaitę prieš šv. Kalėdas kiekvienos mokymo programos studentai dalyvavo įvairių etapų kalėdiniuose Protų mūšiuose "Mes ir IT artėjančių Kalėdų šviesoje". Buvo sudaromos komandos, kurios sprendė įdomius testus, atsakinėjo į sudėtingus klausimus — pralaimėjusių nebuvo, visi pasidžiaugėme šventinėmis akimirkomis kartu. Vieni kitiems palinkėjome šiltų, gerų ateinančių švenčių, puikių 2018-ųjų.

JIA administracija

Atsiprašome dėl nuotraukų kokybės, taip padaryta laikantis Duomenų apsaugos kontrolės reglamento

Informatikos olimpiada

Informatikos olimpiados II etapo prizininkai, lankantys JIA (olimpiada vyko 2017 m. gruodžio mėn.):
Benas Skripkiūnas, Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos I a klasės mokinys, laimėjo I vietą,
Šv. Benedikto gimnazijos I b klasės mokinys laimėjo I vietą,
Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos I c klasės mokinys, laimėjo II vietą.
Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos II b klasės mokinys, laimėjo II vietą.

Atsiprašome dėl nuotraukų kokybės, taip padaryta laikantis Duomenų apsaugos kontrolės reglamento

„Žiemos fantazija 2017“

2017 m. lapkričio ir gruodžio mėnesiais vyko tarptautinis konkursas „Žiemos fantazija 2017“. Net 34 Jaunųjų informatikų akademijos studentai, besimokančių pagal „Drąsiai į kompiuterijos pasaulį“, „Logo“ programuokime sudėtingiau, „Logo“ ir „Greenfoot“ programuokime sudėtingiau programas, dalyvavo tarptautiniame kompiuterinių kalėdinių ir naujamečių darbų konkurse „Žiemos fantazija 2017“.

Visi dalyviai — apdovanoti diplomais, jų darbai publikuojami interneto svetainėje kaledos.nkkm.lt. Dėstytojoms Virginijai Vaikšnorienei ir Jūratei Archangelskienei konkurso organizatorius NKKM kompiuterių mokykla atsiuntė padėkas.

Atsiprašome dėl nuotraukų kokybės, taip padaryta laikantis Duomenų apsaugos kontrolės reglamento

Atidarymas

Rugsėjo 27 d. Alytaus kolegijos IRT fakultete (Seirijų g. 2) įvyko Jaunųjų informatikų akademijos naujųjų mokslo metų atidarymas.

Moksleivius ir JIA mokytojus sveikino ir gerų, laimingų, kūrybingų metų linkėjo Alytaus kolegijos direktorė Danutė Remeikienė, IRT fakulteto dekanė Lina Kankevičienė, Regioninio technologijų centro vedėjas Gintautas Stonys.

Užsiėmimų laikas skelbiamas JIA svetainėje, puslapiuose Tvarkaraščiai ir Grupių sąrašai.

JIA administracija

Atsiprašome dėl nuotraukų kokybės, taip padaryta laikantis Duomenų apsaugos kontrolės reglamento