Jaunųjų informatikų akademijos mokslo metų atidarymas

2018 m. rugsėjo 27 d. Alytaus kolegijos IRT fakultete (Seirijų g. 2) įvyko Jaunųjų informatikų akademijos naujųjų mokslo metų atidarymas. Moksleivius ir JIA mokytojus sveikino ir gerų, laimingų, kūrybingų metų linkėjo JIA vadovė Danutė Baravykienė, JIA dėstytoja Janina Kuchalskienė, Regioninio technologijų centro vedėjas Gintautas Stonys. Taip pat JIA vadovė perdavė sveikinimus visiems susirinkusiems ir nuo Alytaus kolegijos direktorės Danutės Remeikienės. Alytaus kolegijos Jaunųjų informatikų akademijos studentai, jų tėveliai susitiko su grupių vadovais, užsiregistravo, aptarė užsiėmimų grafikus ir dalinosi informacija.

Jūsų atsiliepimai

Mes visuomet norime sužinoti jūsų požiūrį ir nuomonę apie Jaunųjų informatikų akademiją.
Mieli mokiniai ir tėveliai, maloniai prašome jūsų užpildyti nedidelę anketą.

JIA administracijaApie mus

Siekiant suteikti galimybę Alytaus miesto ir regiono moksleiviams įgyti kvalifikuotą kompiuterinį ir informacinį raštingumą Alytaus kolegijoje įkurta Alytaus kolegijos Jaunųjų informatikų akademija (JIA). Svarbiausias JIA veiklos tikslas — aukšta mokymo kokybė bei moksleivių parengimas studijoms aukštosiose mokyklose IT krypties studijų programose.

Kuriant Jaunųjų informatikų akademijos mokymo planus ir metodiką buvo glaudžiai bendradarbiaujama su verslininkais, tokiomis įmonėmis, kaip DevBridge, App Camp, ATEA, taip pat su Kauno technologijų universiteto Jaunųjų kompiuterininkų mokykla (KTU JKM).

Mokymosi Jaunųjų informatikų akademijoje dėka moksleiviai įgyja kompiuterinio raštingumo standartus atitinkančius darbo kompiuteriu pagrindus, grafinių, daugialypės terpės programų taikymo įgūdžius, programavimo žinias, lavina struktūrinį ir loginį mąstymą.

Galite studijuoti

net tris

mokymo programas


10 Gruodžio

Jaunųjų informatikų akademijos studentai Simno gimnazijos
mokiniai – VEX IQ robotų varžybose Kaune

Lapkričio 16 dieną JIA studentai Simno gimnazijos mokiniai, besimokantys IT mokymo programoje „Konstravimas ir programavimas su Schratch ir VEX IQ“, lydimi mokytojos Danutės Česynienės, dalyvavo Kaune vykusiose VEX IQ robotų varžybose, į kurias susirinko 41 komanda iš visos Lietuvos. Mūsų Simno gimnazijos JIA gimnazistai sudarė keturias komandas, iš kurių dvi pateko į antrą etapą. Pirmoje VEX IQ CHALLENGER NEXT LEVEL rungtyje varžėsi 25 komandos, tarp kurių buvo ir mūsų mokiniai JIA studentai: „Ardomas“ – Arijus Kavaliauskas, Dominykas Jakubynas (I etapas – 5 vieta, II etapas – 7 vieta) ir „Simno robotai“ – Nojus Krupavičius, Simas Seniūnas (I etapas – 5 vieta, II etapas – 9 vieta).

Po varžybų jie aplankė Kauno Jėzuitų gimnaziją, kurioje IT mokytoju dirba buvęs Simno gimnazijos mokinys Albertas Juškauskas. Mokytojas su savo būrelio mokiniais papasakojo apie kuriamus projektus-misijas, pabrėžė komandinio darbo svarbą, supažindino su LEGO robotų konstravimu. Jo vadovaujamų komandų atstovai daug kartų yra tapę čempionais robotikos pirmenybėse Lietuvoje, o šiemet iškovojo antrą vietą pasaulyje. Mūsų gimnazistai naujuosius draugus supažindino su savo veikla, parodė, kaip veikia VEX IQ robotai ir pamokė juos valdyti. Nors namo grįžo vėlai, bet visi džiaugėsi patirtais įspūdžiais ir buvo puikiai nusiteikę.

JIA dėstytoja, Simno gimnazijos informatikos mokytoja
Danutė Česynienė

Prezentacijos

Gegužės 10 dieną JIA 2017-2018 mokslo metų uždarymo šventėje dėstytojai pristatė darbo rezultatus ir demonstravo šias pateiktis:

 • Architektūrinis projektavimas, trimatis (3D) modeliavimas ir spausdinimas
 • Flash animacijos kūrimas
 • Informacinė projektinė kūryba „Scratch“ ir „Coder Dojo“ aplinkose
 • IT taikymas fizikoje
 • Kūrybinių užduočių sprendimas C++ kalba
 • Mobiliųjų aplikacijų kūrimas
 • Pirmoji pažintis su C++ kalba
 • Pirmoji pažintis su universalia programavimo kalba C++
 • Programavimas „Java“
 • Programavimas Python
 • Tinklalapių programavimas
10 Gegužės

JIA mokslo metų uždarymas

Gegužės 10 d. įvyko JIA 2017-2018 mokslo metų uždarymo šventė.

Moksleiviams įteikti diplomai ir pažymėjimai, o labiausiai nusipelnę ir aktyviausieji bei kūrybingiausieji gavo diplomus su pagyrimais bei dovanėles.

Atsiprašome dėl nuotraukų kokybės, taip padaryta laikantis Duomenų apsaugos kontrolės reglamento

Robotų varžybos

Kovo 29 dieną Simno gimnazijoje vyko VEX IQ robotų varžybos, kuriose dalyvavo atstovai iš Alytaus Šaltinių pagrindinės mokyklos. Penkios komandos varžėsi VEX IQ robotų RINGMASTER rungtyje. Šioje rungtyje nepakanka vien tik puikiai valdyti robotą. Reikia būti išradingiems, mokėti numatyti strategiją, gebėti dirbti komandoje. Pirmą vietą iškovojo Simno gimnazijos Jaunųjų informatikų akademijos studentai penktokai. Antri buvo svečiai iš Šaltinių pagrindinės mokyklos. Trečią vietą iškovojo JIA Simno komanda. Po rungtynių aptarėme ne tik galimybes toliau bendradarbiauti tarp mokyklų, turinčių VEX IQ robotus, bet ir dalintis patirtimi juos programuojant.

Danutė Česynienė
Simno gimnazijos informatikos mokytoja,
Jaunųjų informatikų akademijos dėstytoja

Atsiprašome dėl nuotraukų kokybės, taip padaryta laikantis Duomenų apsaugos kontrolės reglamento

Robotukų diena

Simno gimnazijos bibliotekos patalpos buvo „panaudotos“ netradiciškai: visą dieną vyko robotų paroda, edukaciniai užsiėmimai moksleiviams, kurių metu jie galėjo susipažinti su robotukų VEX IQ ir VEX EDR modeliais, išbandyti jų veikimą. Robotus parodai paruošė Simno gimnazijos Jaunųjų informatikų akademijos studentai. Norinčiųjų išbandyti veikiančius modelius tikrai netrūko: nuo pačių mažiausių – pradinukų – iki mokytojų.

Simno gimnazijos JIA moksleiviai turi galimybę konstruoti ir programuoti VEX IQ robotų pagalba. Gimnazija turi keturis VEX IQ komplektus, du VEX EDR robotus, žaidimų įrangą ir areną.

Danutė Česynienė
Simno gimnazijos informatikos mokytoja,
Jaunųjų informatikų akademijos dėstytoja

Atsiprašome dėl nuotraukų kokybės, taip padaryta laikantis Duomenų apsaugos kontrolės reglamento

2 Kovo

Dr. J. Kazicko programavimo ir IT konkursai

Kovo 2 dieną Druskininkų Ryto gimnazijoje vyko Dzūkijos moksleivių dr. J. Kazicko programavimo ir IT konkursai. Renginio atidarymą daina pradėjo mūsų gimnazistė, dalyvius pasveikino „Ryto“ gimnazijos direktorė, prisiminusi, kad pirmą kartą šis konkursas įvyko 2002 metais, dovanojęs galimybę gabiems mokiniams dirbti IT ir programavimo srityse ir siekti geriausių rezultatų. Druskininkų savivaldybės administracijos švietimo skyriaus vedėjas Jevgrafijus Samuchovas , linkėdamas dalyviams sėkmės, padėkojo ir KTU dėstytojams už atsidavimą savo sričiai ir jaunų žmonių talentų puoselėjimą. Komisijos vardu kalbėjęs KTU atstovas Evaldas Guogis pristatė renginio darbotvarkę.

Mokiniams dirbant konkursuose, mokytojams vyko seminaras „Informacinės technologijos mokymuisi ir studijoms“. KTU informatikos fakulteto lektorius K.Bagdonas vedė „Diskusiją apie žaidimizacijos metodinių priemonių kūrimą“, profesorius K.Targamadzė pristatė „Virtualų mokymąsi“, lektorė L. Zaliskaitė-Jakštė apie „Spalvų ir vartotojo sąsajas“.

Po KTU paskaitos komisija paskelbė šių metų lyderius. Programavimo 9-12 klasių konkurse I-ąją vietą laimėjo Alytaus Jotvingių gimnazijos, buvęs JIA mokinys, II-ąją vietą dalijosi Druskininkų „Ryto“ gimnazijos ir Žiežmarių gimnazijos mokelsiviai, III-oji vieta atiteko Alytaus Adolfo Ramanausko – Vanago gimnazistui, Alytaus r. Butrimonių gimnazijos, JIA mokiniui ir Alytaus Jotvingių gimnazijos, JIA mokiniui.

Atsiprašome dėl nuotraukų kokybės, taip padaryta laikantis Duomenų apsaugos kontrolės reglamento

Respublikinio LOGO 2018 konkurso ir olimpiados uždarymo šventė

Kovo 24 dieną KTU E. mokymosi technologijų centro vaizdo konferencijų didžiojoje studijoje vyko iškilminga Respublikinio Logo 2018 konkurso ir olimpiados uždarymo šventė. Šiemet į šventę jaunųjų programuotojų pasveikinti atvyko rėmėjų atstovai. UAB „AVEDUS“ IT projektų vadovas Marius Ramanauskas bei UAB „STILIT“ vadovas Mantvydas Stabingis džiaugėsi puikiais konkurso ir olimpiados dalyvių darbais, linkėjo gilinti programavimo žinias bei įgūdžius ateityje. Savo istorija pasidalino KTU JKM absolventas, šiuo metu KTU Informatikos fakulteto antrakursis. O KTU Jaunųjų kompiuterininkų mokyklos absolventas Gytautas Buivydas pasidalino savo sėkmės istorija. LOGO 2018 konkurso ir olimpiados vertinimo komisijos pirmininkė Kauno "Varpo" gimnazijos mokytoja Daiva Vaikšnienė pristatė geriausius darbus ir pasidžiaugė, kad kasmet su dalyvių gausa sulaukiama ir vis daugiau puikių darbų.

Šventės metu 35 Alytaus Jaunųjų informatikų akademijos studentams, besimokantiems pagal „Logo programuokime sudėtingiau“, „Logo ir GreenFoot programuokime sudėtingiau“, „Drąsiai į kompiuterijos pasaulį“ ir „Spaudinių maketavimo ir dizaino“ programas, buvo įteikti dalyvio pažymėjimai, o jų dėstytojoms Jūratei Archangelskienei ir Virginijai Vaikšnorienei padėkos už aktyvią ir nuoširdžią veiklą, ruošiant moksleivius respublikiniam LOGO konkursui. Prizininkams Martynui Astikui ir Gustei Račkauskaiteį įteikti diplomai bei rėmėjų dovanos (išmanieji laikrodžiai, 3D akiniai, mobiliūs įkrovikliai, kompiuterinės pelės, knygos ir kt.)

Atsiprašome dėl nuotraukų kokybės, taip padaryta laikantis Duomenų apsaugos kontrolės reglamento

18-toji LOGO olimpiada!

Kovo 3 dieną vyko 18-oji respublikinė LOGO olimpiada. Pirmą kartą olimpiadoje dalyvavo trys moksleiviai iš Alytaus. Jie – Jaunųjų informatikų akademijos studentai. Mokiniai kartu su mokytojomis Jūrate Archangelskiene ir Virginija Vaikšnoriene vyko į Kauną.

Olimpiados dalyviai – jaunieji programuotojai – Kauno technologijos universiteto, Klaipėdos universiteto, Pasvalio Lėvens pagrindinės mokyklos bei Vilniaus kolegijos kompiuterių klasėse pagal pateiktas temas 4 valandas, vadovaudamiesi nuostatais ir reikalavimais, kūrė žaidimus, istorijas-filmukus, animacijas.

Kovo 24 d. Kauno technologijos universitete (Studentų g. 48A, 337) iškilmingos šventės metu buvo paskelbti nugalėtojai. Džiaugiamės „Spaudinių maketavimo ir dizaino“ grupės JIA studento, ir „Logo ir GreenFoot programuokime sudėtingiau“ grupės JIA studentės sėkme. „Spaudinių maketavimo ir dizaino“ studentas gavo du diplomus. Jis užėmė II vietą žaidimo kūrimo rungtyje LOGO konkurse ir III vietą animuoto piešinio rungtyje LOGO olimpiadoje. III vietos prizininkė animuoto piešinio rungtyje LOGO olimpiadoje. Jai įteiktas diplomas. Sveikiname mokinius ir juos ruošusią mokytoją Jūratę Archangelskienę.

Virginija Vaikšnorienė

Atsiprašome dėl nuotraukų kokybės, taip padaryta laikantis Duomenų apsaugos kontrolės reglamento

Protmūšių sukūryje

Visą savaitę prieš šv. Kalėdas kiekvienos mokymo programos studentai dalyvavo įvairių etapų kalėdiniuose Protų mūšiuose "Mes ir IT artėjančių Kalėdų šviesoje". Buvo sudaromos komandos, kurios sprendė įdomius testus, atsakinėjo į sudėtingus klausimus — pralaimėjusių nebuvo, visi pasidžiaugėme šventinėmis akimirkomis kartu. Vieni kitiems palinkėjome šiltų, gerų ateinančių švenčių, puikių 2018-ųjų.

JIA administracija

Atsiprašome dėl nuotraukų kokybės, taip padaryta laikantis Duomenų apsaugos kontrolės reglamento

Informatikos olimpiada

Informatikos olimpiados II etapo prizininkai, lankantys JIA (olimpiada vyko 2017 m. gruodžio mėn.):
Benas Skripkiūnas, Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos I a klasės mokinys, laimėjo I vietą,
Šv. Benedikto gimnazijos I b klasės mokinys laimėjo I vietą,
Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos I c klasės mokinys, laimėjo II vietą.
Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos II b klasės mokinys, laimėjo II vietą.

Atsiprašome dėl nuotraukų kokybės, taip padaryta laikantis Duomenų apsaugos kontrolės reglamento

„Žiemos fantazija 2017“

2017 m. lapkričio ir gruodžio mėnesiais vyko tarptautinis konkursas „Žiemos fantazija 2017“. Net 34 Jaunųjų informatikų akademijos studentai, besimokančių pagal „Drąsiai į kompiuterijos pasaulį“, „Logo“ programuokime sudėtingiau, „Logo“ ir „Greenfoot“ programuokime sudėtingiau programas, dalyvavo tarptautiniame kompiuterinių kalėdinių ir naujamečių darbų konkurse „Žiemos fantazija 2017“.

Visi dalyviai — apdovanoti diplomais, jų darbai publikuojami interneto svetainėje kaledos.nkkm.lt. Dėstytojoms Virginijai Vaikšnorienei ir Jūratei Archangelskienei konkurso organizatorius NKKM kompiuterių mokykla atsiuntė padėkas.

Atsiprašome dėl nuotraukų kokybės, taip padaryta laikantis Duomenų apsaugos kontrolės reglamento

Atidarymas

Rugsėjo 27 d. Alytaus kolegijos IRT fakultete (Seirijų g. 2) įvyko Jaunųjų informatikų akademijos naujųjų mokslo metų atidarymas.

Moksleivius ir JIA mokytojus sveikino ir gerų, laimingų, kūrybingų metų linkėjo Alytaus kolegijos direktorė Danutė Remeikienė, IRT fakulteto dekanė Lina Kankevičienė, Regioninio technologijų centro vedėjas Gintautas Stonys.

Užsiėmimų laikas skelbiamas JIA svetainėje, puslapiuose Tvarkaraščiai ir Grupių sąrašai.

JIA administracija

Atsiprašome dėl nuotraukų kokybės, taip padaryta laikantis Duomenų apsaugos kontrolės reglamento