Jūsų atsiliepimai

Mes visuomet norime sužinoti jūsų požiūrį ir nuomonę apie Jaunųjų informatikų akademiją.
Mieli mokiniai ir tėveliai, maloniai prašome jūsų užpildyti nedidelę anketą.

JIA administracijaApie mus

Siekiant suteikti galimybę Alytaus miesto ir regiono moksleiviams įgyti kvalifikuotą kompiuterinį ir informacinį raštingumą Alytaus kolegijoje įkurta Alytaus kolegijos Jaunųjų informatikų akademija (JIA). Svarbiausias JIA veiklos tikslas — aukšta mokymo kokybė bei moksleivių parengimas studijoms aukštosiose mokyklose IT krypties studijų programose.

Kuriant Jaunųjų informatikų akademijos mokymo planus ir metodiką buvo glaudžiai bendradarbiaujama su verslininkais, tokiomis įmonėmis, kaip DevBridge, App Camp, ATEA, taip pat su Kauno technologijų universiteto Jaunųjų kompiuterininkų mokykla (KTU JKM).

Mokymosi Jaunųjų informatikų akademijoje dėka moksleiviai įgyja kompiuterinio raštingumo standartus atitinkančius darbo kompiuteriu pagrindus, grafinių, daugialypės terpės programų taikymo įgūdžius, programavimo žinias, lavina struktūrinį ir loginį mąstymą.

Galite studijuoti

net tris

mokymo programas

Protmūšių sukūryje

Visą savaitę prieš šv. Kalėdas kiekvienos mokymo programos studentai dalyvavo įvairių etapų kalėdiniuose Protų mūšiuose "Mes ir IT artėjančių Kalėdų šviesoje". Buvo sudaromos komandos, kurios sprendė įdomius testus, atsakinėjo į sudėtingus klausimus — pralaimėjusių nebuvo, visi pasidžiaugėme šventinėmis akimirkomis kartu. Vieni kitiems palinkėjome šiltų, gerų ateinančių švenčių, puikių 2018-ųjų.

JIA administracija

„Žiemos fantazija 2017“

2017 m. lapkričio ir gruodžio mėnesiais vyko tarptautinis konkursas „Žiemos fantazija 2017“. Net 34 Jaunųjų informatikų akademijos studentai, besimokančių pagal „Drąsiai į kompiuterijos pasaulį“, „Logo“ programuokime sudėtingiau, „Logo“ ir „Greenfoot“ programuokime sudėtingiau programas, dalyvavo tarptautiniame kompiuterinių kalėdinių ir naujamečių darbų konkurse „Žiemos fantazija 2017“.

Visi dalyviai — apdovanoti diplomais, jų darbai publikuojami interneto svetainėje kaledos.nkkm.lt. Dėstytojoms Virginijai Vaikšnorienei ir Jūratei Archangelskienei konkurso organizatorius NKKM kompiuterių mokykla atsiuntė padėkas.

Atidarymas

Rugsėjo 27 d. Alytaus kolegijos IRT fakultete (Seirijų g. 2) įvyko Jaunųjų informatikų akademijos naujųjų mokslo metų atidarymas.

Moksleivius ir JIA mokytojus sveikino ir gerų, laimingų, kūrybingų metų linkėjo Alytaus kolegijos direktorė Danutė Remeikienė, IRT fakulteto dekanė Lina Kankevičienė, Regioninio technologijų centro vedėjas Gintautas Stonys.

Užsiėmimų laikas skelbiamas JIA svetainėje, puslapiuose Tvarkaraščiai ir Grupių sąrašai.

JIA administracija

19 Gegužės

LIETUVOS VEX IQ ROBOTŲ VARŽYBOS

Gegužės 19 dieną Jaunųjų informatikų akademijos Simno gimnazijos centro nariai vyko į Kauno Žaliakalnio progimnaziją, kur buvo organizuojamos Lietuvos VEX robotų varžybos. Renginio tikslas – skatinti mokinius domėtis intelektualiomis valdymo sistemomis, robotų konstravimu, tobulinti programavimo įgūdžius. Dalyviai varžėsi robotų valdymo rungtyje bei programavime. Robotų valdymo rungtyje dalyvavo 11 komandų. Jaunųjų informatikų akademijos studentai Andrius Vaisvalavičius ir Arnas Bubelis galutinėje įskaitoje užėmė šeštą vietą. Po komandinių varžybų prasidėjo individualios programavimo varžybos, kurių pagrindinė užduotis – kuo greičiau įveikti labirintą, sudarytą iš posūkių ir kliūčių. Programavimo varžybose mūsų studentė Ada Tarasevičiūtė laimėjo trečią vietą. Džiaugiamės, kad Simno gimnazijos centro Jaunųjų informatikų akademijos mokiniai turi galimybę naudoti inovatyvias šiuolaikines technologijas.

JIA dėstytoja Danutė Česynienė

18 Gegužės

JIA mokslo metų uždarymas

Gegužės 18 dieną vyko Jaunųjų informatikų akademijos 2016-2017 mokslo metų uždarymas.

27 Balandžio

International Girls in ICT Day

Balandžio 27 dieną keturios Alytaus Jotvingių gimnazijos ir Jaunųjų informatikų akademijoje programavimo besimokančios mokinės (Gytautė Barzdžiūtė, Augustė Jurčytė, Ingrida Mikalauskaitė, Danielė Krisiulevičiūtė) buvo išvykusios į „International Girls in ICT Day“ renginį Vilniuje.

Renginio metu gimnazistės dalyvavo tiesioginėje konferencijoje su Ženevos ir Lebanono jaunosiomis informatikėmis, susipažino su robotikos pagrindais, buvo nusikėlusios į 3D realybę. Taip pat joms teko garbė pabendrauti su visame pasaulyje garsiu ITU telekomunikacijos direktoriumi Brahima Sanou, kuris visoms konferencijos dalyvėms padovanojo po rožę.

Per valandą merginos išmoko sukonstruoti primityvius robotus, kurie galėjo atlikti paprasčiausias funkcijas: judėti, kalbėti ar piešti. Visos renginio dalyvėms įteikti dalyvavimo sertifikatai. Šis renginys paliko neišdildomą įspūdį jaunoms programuotojoms, motyvavo jas dar labiau dirbti ir siekti užsibrėžtų tikslų.

Robotiada 2017

Kovo 24 dieną Simno gimnazijos JIA nariai dalyvavo Vilniuje, „Siemens“ arenoje vykusiame renginyje „ROBOTIADA 2017“. Mokiniai galėjo pasinerti į tikrų išradėjų pasaulį: stebėjo LEGO Education robotų konkursus, išbandė jėgas VEX IQ robotų varžybose, pasidarė nuotraukų su fone esančiais robotais. Parodoje teko matyti robotą, kuris galėjo perskaityti kodą su klausimu ant kortelės ir į jį atsakyti, vaikštantį robotą, kuris buvo panašus į dinozaurą, pamatyti įspūdingą LEGO miestą. Per kelias valandas susipažinome ne tik su šiuolaikiniais robotais, naujausiomis technologijomis, bet ir akies krašteliu pamatėme, kaip atrodys mūsų gyvenimas ateityje.

JIA dėstytoja Danutė Česynienė

Respublikinio LOGO 2017 konkurso ir olimpiados uždarymo šventė

Balandžio 1 dieną KTU E. mokymosi technologijų centro vaizdo konferencijų didžiojoje studijoje vyko iškilminga Respublikinio Logo 2017 konkurso ir olimpiados uždarymo šventė. Šiemet šis renginys — tarptautinės iniciatyvos "Interneto savaitė 2017" ("Get Online Week 2017") dalis, jo metu KTU docentė dr. Danguolė Rutkauskienė skaitė pranešimą apie interneto naudą ir pavojus. O KTU Jaunųjų kompiuterininkų mokyklos absolventas Gytautas Buivydas pasidalino savo sėkmės istorija.

Šventės metu net 45 Alytaus Jaunųjų informatikų akademijos studentams, besimokantiems pagal „Logo programuokime sudėtingiau“, „Logo ir GreenFoot programuokime sudėtingiau“ ir „Drąsiai į kompiuterijos pasaulį“ programas, buvo įteikti dalyvio pažymėjimai, o jų dėstytojoms Jūratei Archangelskienei ir Virginijai Vaikšnorienei padėkos už aktyvią ir nuoširdžią veiklą, ruošiant moksleivius respublikiniam LOGO konkursui.

Džiaugiamės Simono Tarasausko, „Logo programuokime sudėtingiau“ studento, didele sėkme. Jis — Logo 2017 konkurso nugalėtojas, geriausio darbo Dzūkijos regione, animuoto piešinio tema „Sportas — sveikata“ autorius. Jam įteiktas diplomas ir prizai.

Juozo Kazicko konkursas

2017-03-03 d. labai sėkmingai Dzūkijos krašto daktaro Juozo Kazicko moksleivių programavimo ir IT taikymo konkursuose dalyvavo Jaunųjų informatikų akademijos studentai. Prizines vietas užėmė:
1 vieta — Pijus Kamandulis, 4b (programavimo konkurse);
2 vieta — Rokas Kilinskas, 3b (programavimo konkurse);
1 vieta — Ignas Skripkiūnas (IT taikymo konkursas);
2 vieta — Edvardas Glušokas (IT taikymo konkursas);
Nuoširdžiai džiaugiamės ir linkime jiems sėkmės baigiamajame forume, kuris vyks 2017-03-25 d. Kaune.

JIA dėstytojai ir administracija

„Kompiuterinė Kalėdų pasaka 2016“

Sveikiname Gerdą Mikelionytę, „Drąsiai į kompiuterijos pasaulį“ studentę, ir Indrę Valiūnaitę, „Logo ir Greenfoot programuokime sudėtingiau“ studentę, dalyvavusias respublikiniame konkurse „Kompiuterinė Kalėdų pasaka 2016“ ir sukūrusias puikius, originalius darbelius. Konkurso organizatoriai: Švietimo ir mokslo ministerija atstovaujama Ugdymo plėtotės centro (UPC), VšĮ Informacijos technologijų mokymo centras (ITMC), šioms JIA studentėms atsiuntė Diplomus, o jų dėstytojai Virginijai Vaikšnorienei Padėką.

„Žiemos fantazija 2016“

2016 m. lapkričio ir gruodžio mėnesiais vyko tarptautinis konkursas „Žiemos fantazija 2016“. Net 36 Jaunųjų informatikų akademijos studentai, besimokančių pagal „Drąsiai į kompiuterijos pasaulį“, „Logo“ programuokime sudėtingiau, „Logo“ ir „Greenfoot“ programuokime sudėtingiau programas, dalyvavo tarptautiniame kompiuterinių kalėdinių ir naujamečių darbų konkurse „Žiemos fantazija 2016“. Visi dalyviai buvo apdovanoti diplomais, jų darbai publikuojami interneto svetainėje kaledos.nkkm.lt. Dėstytojoms Virginijai Vaikšnorienei ir Jūratei Archangelskienei konkurso organizatorius NKKM kompiuterių mokykla atsiuntė padėkas.

19 Gruodžio

AK Jaunųjų informatikų akademijos Simno gimnazijos centro studentų Edukacinės paskaitos Kauno technologijos universitete

Gruodžio 19 d. jaunieji akademijos Simno gimnazijos centro programuotojai vykome į Kauno Technologijos Universitetą. Pasidalinę į dvi grupes, JIA studentai dalyvavome dviejuose skirtinguose edukaciniuose užsiėmimuose: paskaitoje apie virtualią realybę ir ateities technologijas bei praktiniame užsiėmime „Sukurk reportažą pats“.

Sužinojome, kas tai yra — Virtuali realybė, kokia jos sąvoka ir atsiradimo istorija, panaudojimo galimybėmis (medicinoje, karinėje industrijoje, pramogų pasaulyje, moderniajame mene) ir ateities vizija. Vėliau JIA praktiškai galėjome išbandyti virtualios realybės akinius bei priimti skirtingus iššūkius: statinį vaizdą bei virtualų pasivaikščiojimą po namus.

Taip pat susipažinome su studijos įranga, o paskui, pasiskirstę vaidmenimis, patys kūrėme laidą. Žurnalistai rašėme laidos scenarijų, rinkome nuotraukas, vaizdo ir garso operatoriai su komanda parinko studijos foną bei garso takelį, o laidos vedėjas nuotaikingai perskaitė žinias.

Išvyka buvo naudinga, nes turėjome galimybę pamatyti praktinę programavimo pusę ir patirti daug įspūdžių.

JIA dėstytoja Danguolė Kavaliauskienė