Apie mus

Siekiant suteikti galimybę Alytaus miesto ir regiono moksleiviams įgyti kvalifikuotą kompiuterinį ir informacinį raštingumą Alytaus kolegijoje įkurta Alytaus kolegijos Jaunųjų informatikų akademija (JIA). Svarbiausias JIA veiklos tikslas — aukšta mokymo kokybė bei moksleivių parengimas studijoms aukštosiose mokyklose IT krypties studijų programose.

Kuriant Jaunųjų informatikų akademijos mokymo planus ir metodiką buvo glaudžiai bendradarbiaujama su verslininkais, tokiomis įmonėmis, kaip DevBridge, App Camp, ATEA, taip pat su Kauno technologijų universiteto Jaunųjų kompiuterininkų mokykla (KTU JKM).

Mokymosi Jaunųjų informatikų akademijoje dėka moksleiviai įgyja kompiuterinio raštingumo standartus atitinkančius darbo kompiuteriu pagrindus, grafinių, daugialypės terpės programų taikymo įgūdžius, programavimo žinias, lavina struktūrinį ir loginį mąstymą.

Galite studijuoti

net tris

mokymo programas

Robotiada 2017

Kovo 24 dieną Simno gimnazijos JIA nariai dalyvavo Vilniuje, „Siemens“ arenoje vykusiame renginyje „ROBOTIADA 2017“. Mokiniai galėjo pasinerti į tikrų išradėjų pasaulį: stebėjo LEGO Education robotų konkursus, išbandė jėgas VEX IQ robotų varžybose, pasidarė nuotraukų su fone esančiais robotais. Parodoje teko matyti robotą, kuris galėjo perskaityti kodą su klausimu ant kortelės ir į jį atsakyti, vaikštantį robotą, kuris buvo panašus į dinozaurą, pamatyti įspūdingą LEGO miestą. Per kelias valandas susipažinome ne tik su šiuolaikiniais robotais, naujausiomis technologijomis, bet ir akies krašteliu pamatėme, kaip atrodys mūsų gyvenimas ateityje.

JIA dėstytoja Danutė Česynienė

Respublikinio LOGO 2017 konkurso ir olimpiados uždarymo šventė

Balandžio 1 dieną KTU E. mokymosi technologijų centro vaizdo konferencijų didžiojoje studijoje vyko iškilminga Respublikinio Logo 2017 konkurso ir olimpiados uždarymo šventė. Šiemet šis renginys — tarptautinės iniciatyvos "Interneto savaitė 2017" ("Get Online Week 2017") dalis, jo metu KTU docentė dr. Danguolė Rutkauskienė skaitė pranešimą apie interneto naudą ir pavojus. O KTU Jaunųjų kompiuterininkų mokyklos absolventas Gytautas Buivydas pasidalino savo sėkmės istorija.

Šventės metu net 45 Alytaus Jaunųjų informatikų akademijos studentams, besimokantiems pagal „Logo programuokime sudėtingiau“, „Logo ir GreenFoot programuokime sudėtingiau“ ir „Drąsiai į kompiuterijos pasaulį“ programas, buvo įteikti dalyvio pažymėjimai, o jų dėstytojoms Jūratei Archangelskienei ir Virginijai Vaikšnorienei padėkos už aktyvią ir nuoširdžią veiklą, ruošiant moksleivius respublikiniam LOGO konkursui.

Džiaugiamės Simono Tarasausko, „Logo programuokime sudėtingiau“ studento, didele sėkme. Jis — Logo 2017 konkurso nugalėtojas, geriausio darbo Dzūkijos regione, animuoto piešinio tema „Sportas — sveikata“ autorius. Jam įteiktas diplomas ir prizai.

Juozo Kazicko konkursas

2017-03-03 d. labai sėkmingai Dzūkijos krašto daktaro Juozo Kazicko moksleivių programavimo ir IT taikymo konkursuose dalyvavo Jaunųjų informatikų akademijos studentai. Prizines vietas užėmė:
1 vieta — Pijus Kamandulis, 4b (programavimo konkurse);
2 vieta — Rokas Kilinskas, 3b (programavimo konkurse);
1 vieta — Ignas Skripkiūnas (IT taikymo konkursas);
2 vieta — Edvardas Glušokas (IT taikymo konkursas);
Nuoširdžiai džiaugiamės ir linkime jiems sėkmės baigiamajame forume, kuris vyks 2017-03-25 d. Kaune.

JIA dėstytojai ir administracija

„Kompiuterinė Kalėdų pasaka 2016“

Sveikiname Gerdą Mikelionytę, „Drąsiai į kompiuterijos pasaulį“ studentę, ir Indrę Valiūnaitę, „Logo ir Greenfoot programuokime sudėtingiau“ studentę, dalyvavusias respublikiniame konkurse „Kompiuterinė Kalėdų pasaka 2016“ ir sukūrusias puikius, originalius darbelius. Konkurso organizatoriai: Švietimo ir mokslo ministerija atstovaujama Ugdymo plėtotės centro (UPC), VšĮ Informacijos technologijų mokymo centras (ITMC), šioms JIA studentėms atsiuntė Diplomus, o jų dėstytojai Virginijai Vaikšnorienei Padėką.

„Žiemos fantazija 2016“

2016 m. lapkričio ir gruodžio mėnesiais vyko tarptautinis konkursas „Žiemos fantazija 2016“. Net 36 Jaunųjų informatikų akademijos studentai, besimokančių pagal „Drąsiai į kompiuterijos pasaulį“, „Logo“ programuokime sudėtingiau, „Logo“ ir „Greenfoot“ programuokime sudėtingiau programas, dalyvavo tarptautiniame kompiuterinių kalėdinių ir naujamečių darbų konkurse „Žiemos fantazija 2016“. Visi dalyviai buvo apdovanoti diplomais, jų darbai publikuojami interneto svetainėje kaledos.nkkm.lt. Dėstytojoms Virginijai Vaikšnorienei ir Jūratei Archangelskienei konkurso organizatorius NKKM kompiuterių mokykla atsiuntė padėkas.

19 Gruodžio

AK Jaunųjų informatikų akademijos Simno gimnazijos centro studentų Edukacinės paskaitos Kauno technologijos universitete

Gruodžio 19 d. jaunieji akademijos Simno gimnazijos centro programuotojai vykome į Kauno Technologijos Universitetą. Pasidalinę į dvi grupes, JIA studentai dalyvavome dviejuose skirtinguose edukaciniuose užsiėmimuose: paskaitoje apie virtualią realybę ir ateities technologijas bei praktiniame užsiėmime „Sukurk reportažą pats“.

Sužinojome, kas tai yra — Virtuali realybė, kokia jos sąvoka ir atsiradimo istorija, panaudojimo galimybėmis (medicinoje, karinėje industrijoje, pramogų pasaulyje, moderniajame mene) ir ateities vizija. Vėliau JIA praktiškai galėjome išbandyti virtualios realybės akinius bei priimti skirtingus iššūkius: statinį vaizdą bei virtualų pasivaikščiojimą po namus.

Taip pat susipažinome su studijos įranga, o paskui, pasiskirstę vaidmenimis, patys kūrėme laidą. Žurnalistai rašėme laidos scenarijų, rinkome nuotraukas, vaizdo ir garso operatoriai su komanda parinko studijos foną bei garso takelį, o laidos vedėjas nuotaikingai perskaitė žinias.

Išvyka buvo naudinga, nes turėjome galimybę pamatyti praktinę programavimo pusę ir patirti daug įspūdžių.

JIA dėstytoja Danguolė Kavaliauskienė

28 Rugsėjo

JIA 2016-2017 mokslo metų atidarymas

Rugsėjo 28 dieną įvyko Jaunųjų informatikų akademijos mokslo metų atidarymo renginys.

Mus pasveikino Alytaus kolegijos direktorės pavaduotoja Jurgita Merkevičienė, sveikinimo žodžius atsiuntė darbiniame vizite užsienyje esanti direktorė Danutė Remeikienė. Su einamąja informacija supažindino AK JIA vadovė Danutė Baravykienė.

Akademijos studentai susitiko su mokymo programų grupių vadovais, derino užsiėmimų laiką.

Kūrybingų, turiningų ir prasmingų 2016 - 2017 mokslo metų Jaunųjų informatikų akademijai!!!

11 Gegužės

JIA 2015-2016 mokslo metų uždarymo šventė

2016 m. gegužės 11 d. Alytaus kolegijos IRT fakultete (Seirijų g. 2) amfiteatrinėje salėje (302 auditorija) įvyko JAUNŲJŲ INFORMATIKŲ AKADEMIJOS mokslo metų uždarymo šventė.

JIA centrai Simne ir Dauguose

Alytaus rajone — Simno ir Daugų gimnazijose — įkurti Jaunųjų informatikų akademijos centrai.
Sveikiname naujus mūsų Jaunųjų informatikų akademijos studentus, kurie mokosi šiuose naujai įkurtuose akademijos Simno ir Daugų centruose.

Respublikinio LOGO 2016 konkurso ir olimpiados uždarymo šventė

Balandžio 2 dieną KTU E. mokymosi technologijų centro vaizdo konferencijų didžiojoje studijoje vyko iškilminga Respublikinio Logo 2016 konkurso ir olimpiados uždarymo šventė. Šventės metu net 24 Alytaus Jaunųjų informatikų akademijos studentams, besimokantiems pagal „Logo programuokime sudėtingiau“, „Logo ir GreenFoot programuokime sudėtingiau“ ir „Drąsiai į kompiuterijos pasaulį“ programas, buvo įteikti dalyvio pažymėjimai.

Virginija Vaikšnorienė

Kompiuterinė Kalėdų pasaka

Sveikiname Ūlą Kvedaravičiūtę, „Drąsiai į kompiuterijos pasaulį“ studentę, ir Simą Rimašauską, „Logo ir Greenfoot programuokime sudėtingiau“ studentą, dalyvavusius respublikiniame konkurse „Kompiuterinė Kalėdų pasaka“ ir surinkusius ne mažiau 50% maksimalaus balų skaičiaus. Konkurso organizatoriai: Švietimo ir mokslo ministerija atstovaujama Švietimo informacinių technologijų centro (ITC), VšĮ Informacijos technologijų mokymo centras (ITMC), Vytauto Didžiojo universiteto Informatikos fakultetas šiems JIA studentams atsiuntė Diplomus

„Žiemos fantazija 2015“

2015 m. lapkričio ir gruodžio mėnesiais vyko Tarptautinis konkursas „Žiemos fantazija 2015“. Net 20 Jaunųjų informatikų akademijos studentų, besimokančių pagal „Drąsiai į kompiuterijos pasaulį“, „Logo“ programuokime sudėtingiau, „Logo“ ir „Greenfoot“ programuokime sudėtingiau programas, dalyvavo tarptautiniame kompiuterinių kalėdinių ir naujamečių darbų konkurse „Žiemos fantazija 2015“. Visi dalyviai buvo apdovanoti diplomais, jų darbai publikuojami interneto svetainėje kaledos.nkm.lt.

Lazerinės technologijos

Alytaus kolegija suteikė nemokamai Jaunųjų informatikos akademijos mokymo programų „Trimatė grafika ir animacija“, „Vaizdų apdorojimas ir kompozicija su Adobe Photoshop“, „Flash animacija“, „Architektūrinis projektavimas Auto CAD sistemoje“, bei „Tinklalapių programavimas“ studentams galimybę praplėsti savo IT žinias „Lazerinių technologijų bei jų praktinio naudojimo galimybių“ kursuose.
23 Gruodžio

Kalėdinė šventė

Gruodžio 23 d. įvyko kalėdinis Jaunųjų informatikų akademijos renginys, kuriame buvo apdovanoti atvirukų konkurso „Kalėdų belaukiant“ nugalėtojai: Karina Pavilonytė, Augustas Kristutis, Viltė Višinskaitė, Simas Rimašauskas, Goda Radlinskaitė, Rugilė Rinkevičiūtė. Visi dalyviai gavo kalėdines dovanėles, taip pat galėjo pasigrožėti lazerių šou, kurį padovanojo Gintautas Stonys.

Dzūkų krašto menų inkubatoriuje

JIA mokymo programų „TV laidų kūrimas“, „Architektūrinis projektavimas Auto CAD sistemoje“, „Trimatė grafika ir animacija“ studentai pradėjo praktinius mokymus Dzūkų krašto menų inkubatoriuje, kur esančios naujausios technologijos leis geriau įsisavinti mokymo programų metu įgytas žinias.

Alytaus spaustuvėje

Jaunųjų informatikų akademijos dviejų mokymo programų — Spaudinių maketavimas ir dizainas bei Fotografijos, vaizdo ir garso technologijos — studentai gruodžio mėnesį pradėjo praktinius užsiėmimus Alytaus spaustuvėje.
10 Spalio

Fizikos laboratorija

2015 m. spalio 10 d. įvyko pirmasis naujos JIA mokymo programos „IT taikymas fizikoje“ užsiėmimas Alytaus kolegijos Regioninio technologijų centro Fizikos laboratorijoje. JIA studentai joje mokosi kas antrą šeštadienį, o daugiausia fizikos uždavinių sprendžia savarankiškai. Įsisavinti fizikos žinias mokiniams padeda dėstytoja Birutė Rakauskienė.
1 Spalio

JIA naujų mokslo metų atidarymas

2015 m. spalio 1 d. 16 val. Alytaus kolegijos (Pirmasis Alytus, Studentų g. 17) aktų salėje įvyko JAUNŲJŲ INFORMATIKŲ AKADEMIJOS naujų mokslo metų atidarymo šventė.
26 Rugpjūčio

Respublikinė konferencija–diskusija

2015-08-26 d. šalia Alytaus miesto esančio „Dzūkijos dvaro“ banketinėje salėje ant Nemuno kranto (Tarzanijos g. 1, Radžiūnai, Alytaus r.) vyko respublikinė konferencija–diskusija „Neformalus mokinių IT ugdymas: įgyvendinimas ir iššūkiai“.

14 Gegužės

Mokslo metų uždarymo šventė

2015 m. gegužės 14 d. Alytaus miesto teatro didžiojoje salėje įvyko Alytaus kolegijos Jaunųjų informatikų akademijos antrųjų mokslo metų uždarymas.

JIA studentai pademonstravo savo geriausius baigiamuosius darbus, o garbūs svečiai linkėjo ir toliau gyvuoti Jaunųjų informatikų akademijai.