Kūrybinis programavimas ir kompiuterinė grafika

Kūrybinis programavimas ir kompiuterinė grafika

Programa skirta 1-5 klasių moksleiviams. Naujausios programavimo ir kompiuterinės grafikos programos (Code.org, XLogo, OzoTown, VEXcode VR, Canva, Sketchpad, Wick Editor, Autodraw, LogoMotion ir kt.) suteikia galimybę mokiniams pažinti naujas pažangias technologijas ir panaudoti jas kūryboje, realizuoti savo idėjas – kurti programas, animuotus ir statinius kompiuterinius darbelius, bei patogiai jais dalintis tarpusavyje. Nesudėtingose aplinkose atliktos kūrimo ir programavimo užduotys skatins mokinių kūrybiškumą, lavins loginį mąstymą. Mokiniai aktyviai dalyvaus Alytaus miesto, tarptautiniuose ir respublikiniuose konkursuose.

Eil. Nr.

Veiklos apibūdinimas

Trukmė

1.

Įvadas į kompiuterių tinklus
Dirbant individualiai susipažįstama su darbo sauga, interneto ir el. pašto praktiniu panaudojimu.

6

2.

Kūrybinis programavimas

Dirbant individualiai ir grupėmis susipažįstama su programavimu blokeliais internete ir Logo programavimu. Susipažįstama su pagrindinėmis programavimo priemonėmis ir išmokstama jas valdyti. Kuriami nauji objektai, dirbama su keliais objektais. Mokomasi užrašyti objektui nurodomus veiksmus procedūromis, programuoti Code.org, XLogo, OzoTown, VEXcode VR ir kt. programų aplinkose.

26

3.

Pažintis su kompiuterinės grafikos programomis. Animacija

Kuriami darbeliai su Canva, Autodraw, Sketchpad, WickEditor ir kt. programomis. Dalyvaujama tarptautiniame konkurse „Žiemos fantazija“, respublikiniuose konkursuose: „Kompiuterinė Kalėdų pasaka“, „Velykų belaukiant“, „Mano šeima“ ir „Super tėtis“. 

16

4.

Pažintis su LogoMotion aplinka

Naudojama animacijos rengyklė nesudėtingiems paveikslams ir kadrams kurti. Planuojamas ir kuriamas nesudėtingas animuotas projektas. Pasidalinama darbeliais internete.

16

5.

Baigiamojo darbo ruošimas ir pristatymas. Apibendrinimas

Dirbant individualiai, pasirenkant baigiamojo darbo temą planuojamas, rengiamas ir pristatomas nesudėtingas projektas. Parodomi gero atlikimo pavyzdžiai, pasidalijama sėkmės kriterijais. Analizuojami rezultatai.

8

Bendra programos trukmė:

72

Programą parengė Virginija Vaikšnorienė