Multimedijos technologijos fotografijoje, video ir audio

Multimedijos technologijos fotografijoje, video ir audio

Įgys žinių apie fotografijos žanrus, išmoks naudotis nesudėtingomis nuotraukų redagavimo priemonėmis. Išmoks maketuoti įvairius leidinius, juose naudoti pačių sukurtus grafinius elementus. Išbandyti vaizdo montavimą su įvairiais efektais, fonais, animacija, garsu ir jo redagavimu. Didžiausias dėmesys – skaitmeninei ir kūrybingumo kompetencijai. Suprasdami, kokiomis priemonėmis, būdais galima įgyvendinti kūrybinį sumanymą, mokiniai išbandys naujas skaitmenines programas ir priemones bei galimybes.

Eil. Nr.

Veiklos apibūdinimas

Trukmė

(pedagoginėmis val.)

1.

Dirbant individualiai susipažįstama su darbo sauga, interneto ir el. pašto praktiniu panaudojimu. Prisiregistravimas.

2

2.

Istorija. Leidybos samprata. Intelektinė nuosavybė: supažindinimas su leidybos istorija, aptariama.

4

3.

Fotografijos terminai. Kompozicija. Šviesa fotografijoje:  supažindinimas su fotografijos terminais. Fotografavimas kitose erdvėse (miesto parkas).

6

4.

Leidinio paskirtis. Projektavimas: aptariami įvairūs spausdintiniai leidiniai. Numatoma pirmojo leidinio tema.

4

5.

Fotografijos žanrai.  Autoportretas. Gyvūnų fotografija. Makro fotografija, naktinė fotografija. Fotografavimas patalpoje ir gamtoje. Įdomios fotografijos patarimai: fotografijos žanrų aptarimas.  Fotografavimas įvairiais režimais. Savo fotografijų pristatymas.

6

6.

Nuotraukų koregavimas su programa Picasa, IrfanView, PhotoColleg:

Apkirpimas, tiesinimas, retušavimas. Teksto rašymas ant nuotraukos

Kūrybiškas vaizdo apdorojimas: efektų taikymas. Koliažas. Supažindinimas su Picasa, IrfanView ypatybėmis.

6

7.

Leidinių maketavimas: Inicialas, logotipas, vizitinė kortelė. Kalendorius, lankstinukas. CD/DVD viršeliai. Darbas su leidybos programa, kuriami leidiniai

8

8.

Video programos „MoveMaker Life“ aplinka, efektai, muzikos įterpimas. Dirbdami individualiai ir grupėmis sukurs video iš sukauptų fotografijų ir trumpų nufilmuotų vaizdų, įterps garsą.

6

9.

Video programos „VidePad“ aplinka, efektai, muzikos įterpimas. Teksto sukimas, perleidimas ir slydimas. Dirbant individualiai ir grupėmis susipažins su programos įrankiais, efektų įrankiais, muzikos takeliais.

8

10.

Pažintis su garsų redagavimo programa „Audacity“. Instrumentų arsenalas, skirtą garso redagavimui. Žemų dažnių padidinimo efektai, garso lygio sulyginimą kompresoriumi, sustiprinimo efektai bei garso lygio normalizavimas, integruoti efektai, tokius, kaip „Echo“, „Wahwah“ ir t. t.  Dirbant individualiai ir grupėmis sukurs savo muziką, išbandys programos galimybes.

6

11.

Pasiri

is. Dirbant individualiai ir grupėmis redaguos melodiją.

6

12.

 

nktos melodijos redagavimas, efektų uždėjimas, naujo garso įrašas. Įrašymas ir pakeitimas takelių, kuriuos reikia maišyti su kitomis muzikinės kompozicijos dalim

 
 

Projektas „Mano pasaulis“. Parengiama fotografijų versija spausdinimui bei elektroninis leidinys, sukuriamas baigiamasis video. Temos pasirinkimas, nuotraukų, darbų atrinkimas, koregavimas. Leidinio maketavimas.

6

13.

Baigiamojo darbo gynimas. Sukurtų darbų peržiūra ir aptarimas.

4

 

 

72

Programą parengė Daiva Šeštavickienė