AK Jaunųjų informatikų akademijos Butrimonių gimnazijos mokinių užsiėmimas STEAM atviros prieigos centre

Butrimonių gimnazijoje rudenį iš „Kokybės krepšelio“ lėšų buvo įsigyti trys EV3 robotukai, todėl mokiniai jau spėjo su jais susipažinti, o balandžio 8 dieną gimnazijos NVŠ JIA grupės „Kuriu su LogoMotion ir mokausi programuoti Scratch bei micro:bit kompiuteriukais“ mokiniai praleido popietę Alytaus STEAM atviros prieigos centre ir patobulino savo įgūdžius dirbdami su EV3 robotukais. Džiugu, kad nemokamai apsilankyti STEAM centre AK Jaunųjų informatikų akademija sudarė galimybes ir patiems mažiausiems NVŠ būrelio nariams.

STEAM centre mokiniams buvo parodytas trumpas filmukas apie robotų naudojimą bei supažindinta su kitais čia esančiais robotais. Pasiskirstę po du, mokiniai savo veiklas pradėjo nuo robotų konstravimo, po to kūrė jiems programas. Iš pradžių jų robotai privalėjo įveikti paprastą labirintą važiuodami tiesiai ir pasisukdami į šoną. Paskui jų laukė sudėtingesnė užduotis – įvažiuoti į labirintą ir apsisukus iš jo išvažiuoti, o trečioje užduotyje mokiniai turėjo parašyti programą, kad robotas sustotų reikiamoje vietoje, signalizuotų, mirksėtų švieselėmis ir sėkmingai įveiktų dar sudėtingesnį labirintą.

Norint atlikti šias užduotis, teko pasitelkti matematikos, pradinio programavimo žinias. Reikėjo gerokai pasistengti, kad robotai paklustų savo kūrėjams ir važiuotų tinkamai bei pasisuktų norima kryptimi. Dirbant porose mokiniams teko mokytis dalintis darbus bei draugiškai bendradarbiauti konstruojant bei kuriant programas ir tai nebuvo labai paprasta. Mokiniams šis užsiėmimas labai patiko ir buvo naudingas – įgyta programavimo, eksperimentavimo ir lyderystės bei bendradarbiavimo patirties.

Dėkojame Alytaus STEAM atviros prieigos centro vadovei Valei Zdanavičienei už suteiktą galimybę apsilankyti STEAM centre ir Robotikos/IT laboratorijos metodininkei Editai Griškėnienei už įdomų užsiėmimą su robotais.

Alytaus kolegijos JIA dėstytoja, Informacinių technologijų mokytoja metodininkė Jonė Poliakienė